Terasa 168 mp cu Penthouse 4 camere Coresi | panoramic | 2 parcări

Apartament 4 camere vanzare in bloc de apartamente Brasov, Tractorul - vezi locația pe hartă

ID: RMX187542
EXCLUSIVITATE
Nou pe piață

Preț de vânzare (+ 21% TVA):
435.000 €
4306.93 € /mp
Rate de la: /lună simulează credit

T: 0371784198
  • Camere: 4 camere
  • Supr. construită: 269 mp
  • Unitate Suprafață: mp
  • Confort: Lux
  • Dormitoare: 3
  • Bucătării: 1
  • Reper: Coresi Avantgarden
  • Terase: 1
  • Bai: 2
  • Anul finisării: 2026
  • Comp.: Decomandat
  • Imobil: Bloc de apartamente
  • Disponibilitate: Imediat
  • Locuri de parcare: 2
  • Supr. totală: 269 mp
  • Etaj: 9 / 1S+P+9E
  • Tip apartament: Penthouse
  • Stare interior: Ultrafinisat
  • Etaje clădire: 9
  • Suprafaţă utilă: 101 mp
  • Tip construcţie: Beton
  • Stadiu construcție: Finalizată
  • An construcţie: 2020
  • Alte Spații: Boxă la subsol, Lift
  • Amenajare străzi: Asfaltate, Iluminat stradal, Mijloace de transport în comun
  • Bucătărie: Deschisă
  • Contorizare: Apometre, Contor electric, Contor gaz
  • Dotări imobil: Interfon, Spații agrement, Videointerfon
  • IT&C: Internet, Telefon
  • Izolații termice: Exterior
  • Mobilat: Nemobilat
  • Sistem încălzire: Centrală proprie, Încălzire prin pardoseală
  • Utilități de bază: Supraveghere video
  • Utilități generale: Apă, Canalizare, CATV, Curent, Gaz
Descriere proprietate

Există apartamente care oferă spațiu.
Există apartamente care oferă priveliște.
Și există proprietăți rare, care le combină pe amândouă într-un mod greu de replicat în Brașov.

Salut! Sunt Florin Dragoslav, aka Mister Penthouse, specializat în vânzarea proprietăților premium în Brașov și îți prezint în continuare unul dintre cele mai private și rare refugii din inima cartierului Coresi Avantgarden (Kasper), un penthouse localizat pe strada Zaharia Stancu nr. 8K, la ultimul nivel locuibil al corpului de clădire (9 din 9), fără apartament deasupra, cu vedere panoramică din terasa de 168 metri pătrați spre Tâmpa, Postăvarul și oraș.

**De ce este o raritate în Coresi:**
Blocul este cel mai distanțat față de vecinii din cartier. Sunt doar 3 apartamente pe nivel și nu există obstacol între tine și Tâmpa, Postăvarul, Măgura Codlei, Lempeș sau Ciucaș. Perspectiva este unică asupra orașului iar gradul de intimitate este imposibil de replicat în zonă.