De vanzare bloc la gri format din 9 apartamente

Spatiu comercial 643 mp vanzare in Bloc de apartamente, Suceava, Radauti, Est - vezi locația pe hartă

ID: RMX177382
EXCLUSIVITATE

Preț de vânzare:
269.000 €
418.35 € /mp
Rate de la: /lună simulează credit

T: 0371789941
  • Camere: 18 camere
  • Supr. construită: 214 mp
  • Unitate Suprafață: mp
  • Fereastră: 10
  • Reper:
  • Disponibilitate: Imediat
  • Locuri de parcare: 9
  • Etaj: Parter+1+Mansarda / P+2E+M
  • Etaje clădire: 2
  • Suprafaţă utilă: 643 mp
  • Tip imobil: Bloc de apartamente
  • An construcţie: 2006
Descriere proprietate

Situat în inima Bucovinei, pe strada Papetariei din municipiul Rădăuți, acest bloc reprezintă o oportunitate rară pentru cei interesați de dezvoltare imobiliară într-o zonă în continuă creștere. Amplasat într-un cartier liniștit, aproape de principalele puncte de interes ale orașului, imobilul oferă un potențial considerabil atât pentru locuire, cât și pentru investiție pe termen lung.

Clădirea este în stadiul de gri, cu o suprafață totală de 643 mp, distribuită armonios pe parter, etaj și mansardă. Imobilul este compartimentat în 9 apartamente, câte trei pe nivel, două având suprafețe mai compacte și unul fiind mai generos ca dimensiuni. Această împărțire echilibrată permite multiple direcții de valorificare: locuințe permanente, apartamente de închiriat, locuințe de vacanță sau un mix potrivit pentru diversificarea portofoliului.

Fiecărui apartament îi corespunde câte un loc de parcare, un avantaj important într-o zonă urbană în care cererea pentru astfel de facilități este în creștere. Imobilul este deja racordat la rețeaua de gaz, iar racordarea la energia electrică urmează să fie realizată de viitorul proprietar, oferind acestuia libertatea de a gestiona soluția tehnică exact cum dorește, în funcție de planurile sale de finalizare.