Investitie - Apartament 2 camere - Randament 6% - zona Parcul Carol

Apartament 2 camere vanzare in bloc de apartamente Bucuresti, Parcul Carol - vezi locația pe hartă

ID: RMX173054
EXCLUSIVITATE

Preț de vânzare:
95.000 €
1772.06 € /mp
Rate de la: /lună simulează credit

T: 0371785287
  • Camere: 2 camere
  • Supr. construită: 79.85 mp
  • Unitate Suprafață: mp
  • Confort: 1
  • Dormitoare: 1
  • Bucătării: 1
  • Reper:
  • Balcoane: 1 balcon
  • Bai: 1
  • Anul finisării: 2015
  • Comp.: Decomandat
  • Imobil: Bloc de apartamente
  • Disponibilitate: Imediat
  • Locuri de parcare: 0
  • Supr. totală: 58 mp
  • Etaj: 2 / 1S+P+3E+M
  • Tip apartament: Apartament
  • Stare interior: Necesită renovare
  • Etaje clădire: 3
  • Suprafaţă utilă: 53.61 mp
  • Tip construcţie: Beton
  • Stadiu construcție: Finalizată
  • An construcţie: 1930
  • Alte Spații: Boxă la subsol, Curte comună
  • Amenajare străzi: Asfaltate, Iluminat stradal, Mijloace de transport în comun
  • Finisaje: Gresie, Parchet
  • Bucătărie: Parțial mobilată, Parțial utilată
  • Contorizare: Apometre, Contor electric, Contor gaz
  • Dotări: Aer condiționat, Aragaz, Frigider, Mașină de spălat rufe
  • Dotări imobil: Acoperiș, Interfon
  • Electrocasnice: Hotă
  • Ferestre: PVC
  • Izolații termice: Exterior
  • Mobilat: Nemobilat
  • Pereți: Faianță, Vopsea lavabilă
  • Sistem încălzire: Calorifere, Centrală proprie
  • Utilități generale: Apă, Canalizare, Curent, Gaz
  • Uși interior: Lemn
  • Ușă intrare: Lemn
Descriere proprietate

Apartamentul este situat pe strada 11 Iunie, foarte aproape de Piata Libertatii intr-un bloc construit in anul 1930, expertizat seismic si incadrat in clasa U2. Imobilul este anvelopat la exterior, are doar 3 nivele plus mansarda, fara lift, si beneficiaza de o curte comuna. Locuinta se afla la etajul 2, are vedere stradala si este foarte luminoasa. Apartamentul este decomandat, dispune de centrala proprie si aer conditionat si se vinde nemobilat. Beneficiaza de un balcon comun cu acces din bucatarie catre scara secundara, totodata si de o boxa in subsolul blocului idela pentru depozitare.

Zona este excelenta, cu statie de RATB si tramvai chiar in fata blocului, iar in proximitate se gasesc restaurante, cafenele si diverse facilitati iar parcul Carol este la 2 min de mers pe jos . Apartamentul este situat vis-a-vis de FABRICA Pub, intr-o zona vibranta si accesibila, ceea ce il face o alegere ideala atat pentru locuit, cat si pentru investitie in vederea inchirierii pe termen lung sau regim hotelier

In momentul de fata este inchiriat pe termen lung ca locuinta cu un contract pe o perioada de 1 an cu posibilitatea de prelungire si acest contract se doreste a fi cesionat catre viitorul proprietar, randamentul in momentul de fata fiind de 6%.

Daca ti-am starnit curiozitatea si vrei sa vii sa vezi acest apartament, astept un apel din partea ta.
Descoperă puterea creativității tale! Cu ajutorul instrumentului nostru de House Staging Virtual, poți redecora și personaliza GRATUIT orice cameră din proprietatea de mai sus. Experimentează cu mobilier, culori, texturi si stiluri diverse si vezi care dintre acestea ti se potriveste.

Simplu, rapid și distractiv – toate acestea la un singur clic distanță. Începe acum să-ți amenajezi virtual locuința ideală!
Tur virtual

Fiecare birou francizat RE/MAX e deținut și operat independent.