Pensiune de vânzare în Sovata – Conacul Cosalina

Hotel/pensiune 11 camere vanzare in Mures, Sovata, Central - vezi locația pe hartă

ID: RMX171900
EXCLUSIVITATE
COMISION 0%

Preț de vânzare:
890.000 €
2966.67 € /mp
Rate de la: /lună simulează credit

T: 0371788813
  • Camere: 11 camere
  • Supr. teren: 525 mp
  • Supr. construită: 355.2 mp
  • Unitate Suprafață: mp
  • Reper:
  • Disponibilitate: Imediat
  • Etaj:
  • Suprafaţă utilă: 300 mp
  • Tip construcţie: Cărămidă
  • An construcţie: 2024
  • Finisaje: Ferestre care se deschid, Gresie, Grupuri sanitare amenajate și utilate, Parchet
  • Elemente ECO: Sistem electric inteligent
  • IT&C: Internet
  • Siguranță și securitate: Acces securizat parcare, Recepție
  • Sistem electric: Sursă principală de alimentare
Descriere proprietate

Pensiune de vânzare în Sovata – Conacul Cosalina 

În mijlocul naturii, la doar 400 m de Lacul Negru și 700 m de Lacul Ursu, vă așteaptă o oportunitate unică: Conacul Cosalina, o pensiune nouă, construită în 2024, într-un cadru feeric de poveste.

Cu o arhitectură speciala și detalii care amintesc de rafinamentul unui conac autentic, proprietatea oferă tot confortul necesar pentru a primi oaspeți în cele mai bune condiții:
- 11 dormitoare spațioase(7 camere si doua apartamente), fiecare cu baie proprie
- 2 bucătării complet utilate
- Cameră tehnică și sisteme moderne de încălzire (centrală pe peleți + panouri termale)

Fiecare camera are mobilier unic, mobilier care a fost pastrat si reconditionat cu multa migala si atentie la detalii.

Suprafața terenului este de 525 mp, iar pensiunea este înconjurată de pădure, oferind liniște, aer curat și o priveliște superbă pentru cei care caută relaxare sau vacanțe active în Sovata.

 O investiție ideală pentru cei care doresc să îmbine turismul cu rafinamentul și să ofere turiștilor o experiență de neuitat în inima Transilvaniei.

Video prezentare