Oportunitate de Investiție - Pensiune de lux/Parcare Aeroport - IAȘI

Hotel/pensiune 7 camere vanzare in Iasi, Aeroport - vezi locația pe hartă

ID: RMX147038
  • Camere: 7 camere
  • Supr. teren: 1151 mp
  • Supr. construită: 450 mp
  • Unitate Suprafață: mp
  • Reper:
  • Disponibilitate: Imediat
  • Locuri de parcare: 50
  • Etaj: Parter+1+Mansarda / 1S+D+P+M
  • Suprafaţă utilă: 360 mp
  • Tip construcţie: Cărămidă
  • An construcţie: 2008
  • Finisaje: Ferestre care se deschid, Gresie, Grupuri sanitare amenajate și utilate, Mochetă, Parchet, Tavan fals
  • Elemente ECO: Echipamente moderne / silențioase
  • Facilități clădire / proximități: Autobuz, Centru comercial în proximitate, Tramvai
  • IT&C: Internet, Telefon
  • Siguranță și securitate: Acces securizat parcare, Control acces securizat pe bază de cartele, Detectoare de fum/incendiu, Pază permanentă, Recepție, Sistem de alarmă, Sistem de evacuare, Sisteme de securitate integrate BMS
  • Sistem electric: Control electric individual pe zona de birou, Generator de urgență, Sursă principală de alimentare
Descriere proprietate

Am plăcerea să vă prezint o afacere 2 în 1, cu un potențial extraordinar în Iași - Zona aeroportului/Zona de Agrement Ciric

Vorbim despre o pensiune de lux în regim booking și o parcare pentru Aeroport. Odata cu deschiderea Terminalului 4 din cadrul Aeroportului din Iași (devenit al 2-lea ca mărime) - face acest business foarte atragator.

Aceste două afaceri împreună au un randament anual minim de 14% (calculat la un grad de ocupare la 50%) - Recuperarea investiției în maxim 7 ani.

1. PENSIUNEA - (Booking rate: 9.4 / 550+ reviews):

Are 7 camere de lux - 5 double și 2 apartamente - Concept Smart Home cu foarte multe dotări (Aer Condiționat Smart/Supraveghere Smart/Incalzire Smart). Localizată într-un punct de interes al Orașului, construcția are o suprafață utilă de 260mp și este prevăzută cu Bucătărie completă, Camere de Depozitare/Logistică și cameră tehnică.
Este prevăzută cu Panouri Solare - 6kW și fântână cu pompă (presiune constantă 10-15 Bar)

Cifre:

Camerele double au prețuri între 250-350 lei/noapte, iar apartamentele între 600-700lei/noapte.
Gradul de ocupare calculat anual este aproximativ 70%

Servicii extra (care nu au fost calculate la randamentul minim): Mic-dejun - 40lei/persoană

2. Parcare Aeroport:

Amenajată în curtea interioară a pensiunii, această parcare are o capacitate maximă de 50 mașini de clasa medie și este supravegheată video, cu stâlpi de iluminat si poarta de acces automată smart.

Cifre:

Prețurile sunt cuprinse între 20-40 lei/zi în funcție de clasa de mărime a automobilelor.
Gradul de ocupare calculat anual este de peste 75%.

Servicii extra (care nu au fost calculate la randamentul minim): Transfer către aeroport - 20 lei pe timp de zi / 30 lei pe timp de noapte.

Această oportunitate de investiție, este unică și foarte profitabilă, potențialul acesteia calculat la prețul de vânzare având un randament de peste 28% la un grad de ocupare de 100% în cazul ambelor activități. La aceste cifre amortizarea investiției este în 3,5 ani.

Contactează-mă dacă ești interesat și dacă vrei sa afli mai multe informații.
Fiecare birou francizat RE/MAX e deținut și operat independent.